news

Największe na świecie bojerowe zwody w Polsce

W dniach 25-26 lutego Rydzewo było po raz kolejny gospodarzem największej i najważniejszej imprezy bojerowej w klasie Monotyp XV, na Jeziorze Niegocin z bazą w Gospodzie pod Czarnym Łabędziem rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Polski. Do mistrzostw zgłosiło się 11 załóg w tym załogi z Niemiec i Holandii.
Etykietowanie:

Nowy projekt dla żeglarzy

OpenSeaMap jest otwartym projektem, który ma ambicje stać się konkurencją dla komercyjnych systemów nawigacyjnych. Użytkownicy sami tworzą morską mapę całego świata. Póki co niewiele jest wartościowych rzeczy w projekcie, jednak twórcy idą na całość i będą propagować ideę w Dusseldorfie.
Więcej na www.openseamap.org

Etykietowanie:

Keuss 22 nominowany

Holenderska konstrukcja Keuss 22 została nominowana do nagrody Yacht of the year.
Ta niewielka 22 stopowa jednostka została zaprojektowana do całorocznej żeglugi przybrzeżnej - co w Niderlandach jest niezwykle popularne. Nadano jej klasę żeglugową CE-C. Więcej - na zdjęciach.

gennaker02.jpggennaker03.jpgphotocanal01.jpg
Etykietowanie:

Roman Paszke szuka schronienia

Romanowi Paszke na jego jachcie Gemini 3 niestety nie powiodło się najnowsze przedsięwzięcie. Podczas swojego rekordowego rejsu dookoła świata zauważył on poważny przeciek na jachcie i zdecydował o poszukiwaniu portu schronienia. Teraz jest w drodze do Argentyny. Trzymamy kciuki!

Etykietowanie: